NR 3

                                                                                                                17. januar 2008

                                                                                                    Redaktør:  Tommy Sandsmark

                                                                                                             Redaksjon:  Styret

                                                                                                                          

 

Styret:                                                 

Christel Gundelach (Leder)                                               40 24 67 56 M        tharit@online.no

Arild H. Johansen (Leder TU)                    63 95 40 45 K     95 12 11 40 M        henrysas@online.no

Jan Harald Eek (styremedlem)                                          90 17 49 41 M        oakwell@hotmail.com

Tor Inge Iversen (Varamedl.)                                            67 05 07 40 P         tiiversen@gmail.com

Forretningsfører:

Tommy Sandsmark                                22 69 20 66 K     92 44 30 50 M        tommy@bridgekameratene.no

Turneringsleder:

Grethe Kristin Syvertsen        92 01 65 71                                    grethe@bridgesenteret.no

Bankkonto:                                           1607.56.97086                               

Hjemmesider:                                                                                           http://www.bridgekameratene.no

Spillested:                                            Bridgesenteret hver torsdag kl. 18.30 http://www.bridgesenteret.no/

 

Klubbmesterskapet starter allerede torsdag 17/1!

Det er to kvalikkvelder til A og B. Størrelsen på A- og B-puljen blir bestemt av TU ut fra deltagelsen de to første kveldene, men det vil max bli 7-8 bord i A. Finalen består av 3 kvelder, og vinnerne blir klubbmestre og tilsvarende klubbmestre i B.

 

Turneringen går følgende kvelder:

17. januar 2008

Klubbmesterskapet (1)

1 - 2

Barometer

Kvalik til A og B (1 - 2)

24. januar 2008

Klubbmesterskapet (2)

2 - 2

Barometer

Kvalik til A og B (2 - 2)

31. januar 2008

Klubbmesterskapet (3)

1 - 3

Barometer

Finale i A og B (1 - 3)

7. februar 2008

Klubbmesterskapet (4)

2 - 3

Barometer

Finale i A og B (2 - 3)

14. februar 2008

Klubbmesterskapet (5)

3 - 3

Barometer

Finale i A og B (3 - 3)

 

Alle som møter fram får naturligvis spille, slik som vanlig, og alle deltar i kampen om kveldspremieringen. Men skal du delta med sjanse til å bli klubbmester, må du FØR KVALIKEN STARTER ha blitt medlem av Bridgekameratene og dessuten må allerede innmeldte medlemmer ha innbetalt inn sin medlemskontingent for 2008 for å bli akseptert som fullverdige deltagere i klubbmesterskapet. Både kvaliken og finalene vil gå på ren % som blir akkumulert

 

I klubbmesterskapet får hver av spillerne i paret ha max én stedfortreder i kvaliken og max én stedfortreder i finaleomgangene. Dette vil med andre ord si at dette er en meget fleksibel turnering, der du fysisk sett er nødt til å spille 3 av 5 kvelder for å kunne bli premiert sammenlagt.

 

Festkameratene!

Første fest ut er Skuddårsmixen som går lørdag 1. mars, med fest om kvelden. Her vil vi gjerne be så mange som mulig om å melde seg, både til turneringen og til festen, så snart som overhodet mulig.

 

Turneringen står det referanse til på forsiden av nettsidene våre: www.bridgekameratene.no , og regelen er at hvert par bør ha minst et medlem av Bridgekameratene.

 

Vi vil spesielt oppfordre de av Bridgekameratenes jenter som ikke spiller så mye lenger til å melde seg, gjerne med en makker utenfra, men gjerne også alene, for vi har mange kjekke og flinke Bridgekamerat-gutter som nærmest dør etter å få seg en hyggelig kvinnelig makker!

 

Ikke minst skal vi ha Årsfest lørdag 7. juni, og dette blir igjen en tradisjonell sak, der vi håper at flest mulig vil komme. Sett av dagen like gjerne først som sist! Det blir festlig! Det har i alle fall vært meget vellykket og hyggelig i de siste årene.

 

Tommy

 

Resultater siste spillekveld ”Nyttårsbutler”:

Dette var opprinnelig utlyst som en lagturnering, men etter at flere medlemmer ringte på forhånd og klaget på dette og flere medlemmer faktisk unnlot å komme, tok TU den avgjørelsen på stedet å gjøre om turneringen til en Butlerturnering.

 

Plass

Parnr

Navn

Represent

Poeng

1

[2]

Tor Henriksen - Arnold Mundal

 

66,0

2

[13]

Siri Bråtane - Kristine Brandsnes

 

61,0

3

[20]

Frederic Wilt - Håvard H Larsen

 

54,0

4

[16]

Ole Roar Opsahl - Jan Male

 

39,0

5

[21]

Tor Inge Iversen - Viggo Nordvik

 

28,0

6

[25]

Terje Berg - Arild H Johansen

 

24,0

7

[4]

Jarl Johansen - Jan Harald Eek

 

15,0

8

[15]

Dag Mangset - Markku Läthenoja

 

14,0

9

[19]

Tore Lydvo - Tommy Sandsmark

 

11,0

(1)

9

[6]

Robin Bjørkås - Andreas Pedersen

 

11,0

(-1)

11

[5]

Erik Rynning - John Berger

 

8,0

 

12

[9]

Vemund Vikjord - Arve Farstad

 

7,0

 

13

[11]

Bjørg Westerheim - Rolf Knudsen

 

4,0

 

14

[24]

Are Nundal - Jan-Eirik Lien

 

2,0

 

15

[8]

Svein Rystad - Øystein Gulliksen

 

1,0

 

16

[22]

Anton Gunnarsson - Hans Jørgen Bakke

 

-1,0

 

17

[23]

Espen Fasting - Vegard Brekke

 

-13,0

 

18

[7]

Mikkel Østbye - Ole Lesteberg

 

-17,0

(2)

18

[18]

Aase Bugge - Magnar Johansen

 

-17,0

(-2)

20

[1]

Anne Rydning - Petter Gjerull

 

-18,0

 

21

[12]

Gunnar Sandsve - Geir Andersen

 

-29,0

(2)

21

[14]

Kjell Kaspersen - Olav Bjerkholt

 

-29,0

(-2)

23

[10]

Tim Nørgaard - Einar Berg

 

-32,0

 

24

[17]

Arild Fyhn Johansen - Jan Fjellvang

 

-47,0

 

25

[3]

Helge Bjaaland - Hans Slaaen

 

-70,0

 

26

[26]

Geir Carlsen - Magnus Gulbrandsen

 

-72,0

 

 

Mesterpoeng

Klubbpoengene for 2007 er allerede sendt til NBF for fordeling på våre medlemmer. Dette er de poengene dere kan forvente dere:

Etternavn

Fornavn

klp-tot.

ant.kup.

Sandsmark

Tommy

613

22

Mangset

Dag

457

19

Lähteenoja

Markku

382

16

Berger

John

345

12

Eek

Jan Harald

315

14

Johansen

Jarl

315

14

Rynning

Erik

297

12

Kleiven

Trond

294

16

Skoglund

Tore

291

8

Østbye

Mikkel

288

12

Bakke

Hans Jørgen

284

15

Wilt

Fredric

284

18

Larsen

Håvard Heimset

277

20

Præsttun

Ragnar

261

10

Gunnarsson

Anton Reynir

247

16

Mundal

Arnold

229

14

Gulliksen

Øystein

223

11

Johansen

Arild Henry

216

11

Rystad

Svein

212

10

Fasting

Espen Christopher

177

6

Henriksen

Tor

177

7

Brown

Willy WyB(tG)

170

6

Aarebrot

Are

169

7

Halvorsen

Eirin

161

8

Lydvo

Tore

160

8

Iversen

Tor Inge

148

11

Gundelach

Christel

131

10

Nordvik

Viggo

131

10

Poulard

Olivier

129

6

Rydning

Anne

117

9

Berg

Terje

116

6

Andersen

Geir S.

109

7

Karlsen

Jan Frode

109

7

Sandve

Gunnar

109

7

Wang

Per Herman "Persa"

105

9

Berg

Einar

99

7

Gjerull

Petter

94

6

Erlandsen

Bjarne

92

9

Skaar

Magnus Klerck

90

3

Høines

Trond

88

7

Lesteberg

Ole

88

8

Sandsmark

Siri Hildrum

88

10

Godal

Geir

84

3

Mo

Frode

84

3

Kielland

Cecilie Njøs

83

10

Brekke

Vegard

80

3

Slaaen

Hans

78

6

Nodeland

Rune

77

2

Paulsen

Dag Heldal

77

2

Dahl

Svein Erik

76

4

Olsen

Svein Arild Naas

76

3

Digre

Arnold

75

3

Rønbeck

Trond Odin

75

5

Vikjord

Vemund

74

5

Rian

Martin

73

6

Carlsen

Geir

71

4

Gulbrandsen

Magnus

71

4

Martiniussen

Stig

69

3

Ohren

Per Jørgen

64

1

Sponberg

Lena

63

3

Bjaaland

Helge

62

5

Bjerkholt

Olav

60

5

Kaspersen

Kjell

60

5

Male

Jan

58

4

Olsen

Kjetil "Mini"

58

2

Lervik

Halvor "Hep"

54

1

Holmøy

Stine

52

1

Hostad

Christian M.

50

1

Kirkholt

John

50

1

Sandsmark

Florry

50

1

Gunnarstorp

Carsten

49

2

Elde

Tommy

48

2

Leitring

Hilde

47

3

Wang

Wenche

45

3

Reitan

Atle Jørn

43

1

Orheim

Olav

42

4

Knudsen

Rolf Holm

41

3

Westerheim

Bjørg

41

3

Berg

Per

40

2

Lindemann

Helge

40

2

Oppegård

Karin

40

1

Kiani

Q

39

1

Ellestad

Olav

37

1

Fjellvang

Jan

37

5

Weie

Harald

37

1

Poulard

Marie Thérese

36

1

Hansen

Jonny

35

2

Jensen

Dag Steinar

35

1

Jensen

Hege Skaug

35

1

Wikstrand

Gunnar

35

1

Torjussen

Erlend

34

3

Johansen

Arild Fyhn

33

4

Opsahl

Ole Roar

33

3

Farstad

Arve

29

3

Falster

Hege

28

1

Lien

Jan Eirik

28

2

Lütken

Asle

28

1

Mikkelsen

Jan

26

3

Mikkelsen

Unni

26

3

Olsen

Ketil André

26

3

Svendsen

Alf-Tore

26

3

Helness

Tor

25

1

Martinussen

Stig

25

2

Midthun

Lidvor

25

1

L'Orange

Brit

24

3

Vist

Gunn Tove

23

1

Ørjansen

Sveinung

23

1

Björnsson

Sigurjon

22

1

Brandsnes

Finn

22

2

Engelsvold

Jan

22

1

Konradsson

Ari

22

1

Moen

Lars Kristian

22

1

Lyngedal

Olav

21

1

Rike

Kjell Kristian

20

1

Bugge

Bjørn Erik

19

1

Eide

Lisbeth

19

1

Fodstad

Anders

19

1

Sethov

Eivind

19

1

Skaar

Kristin Klerck

19

1

Wik

Kenneth

19

1

Bjørkås

Robin

18

1

Hauge

Anders

18

2

Knudsen

Anton

18

1

Mikalsen

Kirsti

18

1

Nundal

Are

18

2

Pedersen

Andreas

18

1

Sem

Knut

18

2

Ventura

Peter

18

1

Sørensen

Elisabeth

17

2

Thorén

Vigdis

16

1

Bratland

Anne Katrine

14

1

Furunes

Trine

14

1

Nørgaard

Tim

14

1

Tschudi

Jon Henrik

14

1

Gjærdahl

Harald

13

1

Lervåg

Lars

13

1

Huun

Jill

12

1

Huun

Gunnar

12

1

Orheim

Olav

11

1

Moen

Ellen

10

2

Moen

Kjell

10

2

Langøy

Jan

9

2

Skjæran

Harald

9

1

Skotnes

Per

8

1

Storvik

Tor-Arne

8

1

Surdal

Geir

8

1

Halsaa

Agnes

7

1

Pedersen

Roy

7

1

Theodorsen

Leif

7

1

Andersen

Per Arvid

6

1

Johnsen

Arnvid

6

1

Mogstad

Åse

6

1

Nordby

Harald

5

1

Reitan

Claudia

5

1

Vigmostad

Ellen

5

1

Anjer

Maja Rom

4

1

Holmøy

Hans Thomas

4

1

Paulsen

Dag Heldal

4

1

Syvertsen

Grethe Kristine

4

1

 

TopBridge 14/1:

Runde 1:

Bord

Arrangør

Gjest

VP

IMP

1

Walk Over

Abeddiengen

15 - 15

(0 - 0)

2

Samma

Psycho

19 - 11

(21 - 6)

3

TTT

YES!

19 - 11

(28 - 14)

4

Lakk & Lær

Tor Ivars

17 - 13

(14 - 8)

5

Streamline

Gunsmoke

9 - 21

(17 - 36)

6

Juniors Disipler

Akademisk

7 - 23

(20 - 47)

7

Panzer

Best Uten Kort

20 - 10

(30 - 12)

8

Sørvoll

Tøffel/VSOP

6 - 24

(0 - 29)

Runde 2:

Bord

Arrangør

Gjest

VP

IMP

1

Walk Over

Abeddiengen

15 - 15

(0 - 0)

2

Psycho

YES!

21 - 9

(32 - 12)

3

Samma

Tor Ivars

9 - 21

(7 - 26)

4

TTT

Streamline

2 - 25

(0 - 46)

5

Akademisk

Lakk & Lær

19 - 11

(21 - 8)

6

Gunsmoke

Panzer

11 - 19

(14 - 29)

7

Sørvoll

Juniors Disipler

20 - 10

(33 - 17)

8

Tøffel/VSOP

Best Uten Kort

7 - 23

(10 - 37)

Runde 3:

Bord

Arrangør

Gjest

VP

IMP

1

Walk Over

Abeddiengen

15 - 15

(0 - 0)

2

Psycho

Tor Ivars

5 - 25

(1 - 36)

3

YES!

Streamline

13 - 17

(6 - 14)

4

Samma

Akademisk

10 - 20

(13 - 31)

5

Panzer

TTT

25 - 5

(41 - 9)

6

Lakk & Lær

Sørvoll

8 - 22

(12 - 34)

7

Tøffel/VSOP

Gunsmoke

9 - 21

(8 - 28)

8

Best Uten Kort

Juniors Disipler

20 - 10

(31 - 13)

Resultat:

Plass

Lagnr

Navn

Spillere

Poeng

1

7

Panzer

Arnold Mundal, John Berger, Erik Rynning, Tor Henriksen, Fredric Wilt, Magnus Klerck Skaar

64,0

2

6

Akademisk

Harald Nordby, Jan Mikkelsen, Sam Inge Høyland, Øyvind Ludvigsen, Runar Lillevik

62,0

3

4

Tor Ivars

Bjørnar Halderaker, Tor Ivar Bang, Svein Arild Naas Olsen, Eskil Monrad Hagen, Atle Sæterdal, Olav Ellestad, Are Aarebrot

59,0

4

12

Gunsmoke

Tor Helness, Jon-Egil Furunes, Gunn Kari Helness, Lasse Aaseng

53,0

(0)

4

10

Best Uten Kort

Tommy Sandsmark, Espen C Fasting, Dag Mangset, Markku Lähteenoja

53,0

(0)

6

5

Streamline

Kjell Kaspersen, Per Ongstad, Svein Parnas, Hans Slaaen, Jan Langøy, Helge Bjaaland, Børge Ongstad

51,0

 

7

8

Sørvoll

Arne Olsen, Knut Koppang, Leif Salterød, Tormod Clemetsen, Jostein Sørvoll, Erik Bølviken

48,0

 

8

16

Walk Over

xxx , xxxx , xxxxxx , xx

45,0

(0)

8

1

Abeddiengen

Jo-Arne Ovesen, Frank Erik Svindahl, Baard Dahl, Siv Thoresen

45,0

(0)

10

9

Tøffel/VSOP

Christian Vennerød, John Kåre Schjelderupsen, Jørn Markussen, Dag Steinar Jensen, Tor Eivind Høyland, Johan Fredrik Monrad, Brynjulv Hauksson

40,0

 

11

15

Samma

Vegard Brekke, Christel Gundelach, Cato Sundeng, Terje Jørgensen

38,0

 

12

2

Psycho

Arnold Digre, Willy Brown, Finn Brandsnes, Anton Reynir Gunnarsson

37,0

 

13

13

Lakk & Lær

Hans Thomas Holmøy, Barbro Spillum, Simen Gan Schweder, Lise Blågestad, Kjell Isingrud

36,0

 

14

3

YES!

Harald Skjæran, Tore Skoglund, Tor Ove Reistad, Jesper Dall

33,0

 

15

11

Juniors Disipler

Petter Osbak, Espen Østli, Tim Nørgaard, Olav Lomsdalen, Thorvald Tande Jr.

27,0

 

16

14

TTT

Jan Løvfall, Truls Bjerkås, Trond Odin Rønbeck, Erlend Torjussen, Trond Høines, Terje Beck Nilsen, Vemund Vikjord

26,0

 

Butler:

Plass

Navn

Lag

Snitt

Ant kamper

Score

1

Harald Nordby

Akademisk

1,82

3

49

1

Sam Inge Høyland

Akademisk

1,82

3

49

3

John Berger

Panzer

1,38

3

37

3

Erik Rynning

Panzer

1,38

3

37

3

Jostein Sørvoll

Sørvoll

1,38

3

37

3

Erik Bølviken

Sørvoll

1,38

3

37

7

Fredric Wilt

Panzer

1,30

3

35

7

Magnus Klerck Skaar

Panzer

1,30

3

35

9

Are Aarebrot

Tor Ivars

1,19

3

32

9

Svein Arild Naas Olsen

Tor Ivars

1,19

3

32

11

Per Ongstad

Streamline

0,93

3

25

11

Svein Parnas

Streamline

0,93

3

25

13

Lasse Aaseng

Gunsmoke

0,89

3

24

13

Jon-Egil Furunes

Gunsmoke

0,89

3

24

15

Eskil Monrad Hagen

Tor Ivars

0,86

3

23

15

Olav Ellestad

Tor Ivars

0,86

3

23

17

Øyvind Ludvigsen

Akademisk

0,78

3

21

17

Jan Mikkelsen

Akademisk

0,78

3

21

19

Dag Mangset

Best Uten Kort

0,52

3

14

19

Markku Lähteenoja

Best Uten Kort

0,52

3

14

21

Gunn Kari Helness

Gunsmoke

0,45

3

12

21

Tor Helness

Gunsmoke

0,45

3

12

23

Espen C Fasting

Best Uten Kort

0,41

3

11

23

Tommy Sandsmark

Best Uten Kort

0,41

3

11

25

Lise Blågestad

Lakk & Lær

0,38

3

10

25

Barbro Spillum

Lakk & Lær

0,38

3

10

27

Vegard Brekke

Samma

0,26

3

7

27

Cato Sundeng

Samma

0,26

3

7

29

Jan Langøy

Streamline

0,23

3

6

29

Hans Slaaen

Streamline

0,23

3

6

31

Tor Eivind Høyland

Tøffel/VSOP

0,12

3

3

31

Jørn Markussen

Tøffel/VSOP

0,12

3

3

33

Tor Ove Reistad

YES!

0,04

3

1

33

Tore Skoglund

YES!

0,04

3

1

35

Baard Dahl

Abeddiengen

0,01

3

0

35

xxxx

Walk Over

0,01

3

0

35

xxx

Walk Over

0,01

3

0

35

Frank Erik Svindahl

Abeddiengen

0,01

3

0

35

xxxxxx

Walk Over

0,01

3

0

35

Jo-Arne Ovesen

Abeddiengen

0,01

3

0

35

Siv Thoresen

Abeddiengen

0,01

3

0

35

xx

Walk Over

0,01

3

0

43

Finn Brandsnes

Psycho

-0,33

3

-9

43

Arnold Digre

Psycho

-0,33

3

-9

45

Espen Østli

Juniors Disipler

-0,51

3

-14

45

Olav Lomsdalen

Juniors Disipler

-0,51

3

-14

47

Knut Koppang

Sørvoll

-0,62

3

-17

47

Arne Olsen

Sørvoll

-0,62

3

-17

49

John Kåre Schjelderupsen

Tøffel/VSOP

-0,74

3

-20

49

Dag Steinar Jensen

Tøffel/VSOP

-0,74

3

-20

51

Vemund Vikjord

TTT

-0,88

3

-24

51

Terje Beck Nilsen

TTT

-0,88

3

-24

53

Willy Brown

Psycho

-1,18

3

-32

53

Anton Reynir Gunnarsson

Psycho

-1,18

3

-32

55

Christel Gundelach

Samma

-1,37

3

-37

55

Terje Jørgensen

Samma

-1,37

3

-37

57

Harald Skjæran

YES!

-1,48

3

-40

57

Jesper Dall

YES!

-1,48

3

-40

59

Kjell Isingrud

Lakk & Lær

-1,51

3

-41

59

Hans Thomas Holmøy

Lakk & Lær

-1,51

3

-41

61

Trond Høines

TTT

-1,77

3

-48

61

Truls Bjerkås

TTT

-1,77

3

-48

63

Tim Nørgaard

Juniors Disipler

-2,40

3

-65

63

Thorvald Tande Jr.

Juniors Disipler

-2,40

3

-65

 

Et par spill fra forrige klubbkveld:

Rundenr 4

 

ª T65

 

Spillnr 10(10)

 

© QT842

 

Giver: Øst

 

¨ T7

 

Sone: Alle

 

§ JT3

 

 

ª AK982

 

ª QJ

 

© J96

 

© AK75

 

¨ A53

 

¨ KJ92

 

§ KQ

 

§ A92

 

 

ª 743

 

 

 

© 3

 

 

 

¨ Q864

 

 

 

§ 87654

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I dette spille møtte Tore Lydvo og jeg Tor Inge Iversen i praktslag – dessverre for oss. Tor Inge og Viggo meldte seg med full styring (?) opp i 7 NT (!!!), og under spillingen fikk Tor Inge (Øst) det for seg at Syd måtte sitte med ruterlengden – og derfor ville ruter dame hos Syd være mer sannsynlig enn hos Nord. Dermed tok han ruter konge og deretter ruter knekt fra hånden og pinnet Nords ruter 10! Dette ga oss ikke sjenerende mange poeng på spillet:

 

NS...

ØV...

 

Kontrakt...

.Sp.

Stikk

....NS.

....ØV.

...NS.

...ØV.

[24]

[11]

 

7 NT

Ø

12

100

0

16,0

-16,0

[20]

[7]

 

7 NT

Ø

12

100

0

16,0

-16,0

[17]

[23]

 

6 NT

Ø

13

0

1470

-5,0

5,0

[15]

[25]

 

6 NT

Ø

12

0

1440

-5,0

5,0

[13]

[26]

 

6 NT

Ø

12

0

1440

-5,0

5,0

[9]

[22]

 

6 NT

Ø

12

0

1440

-5,0

5,0

[18]

[5]

 

6 NT

Ø

12

0

1440

-5,0

5,0

[3]

[16]

 

6 NT

Ø

13

0

1470

-5,0

5,0

[2]

[14]

 

6 NT

V

12

0

1440

-5,0

5,0

[12]

[4]

 

6 NT

Ø

12

0

1440

-5,0

5,0

[6]

[10]

 

6 NT

Ø

12

0

1440

-5,0

5,0

[1]

[8]

 

6 NT

Ø

12

0

1440

-5,0

5,0

[19]

[21]

 

7 NT

Ø

13

0

2220

-14,0

14,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Men ergrelsen over lite poeng var nok litt mindre enn ergrelsen over å måtte høre Tor Inge dosere hvor fortreffelig han hadde spilt, og latteren hans da han fikk igjen slippene. Det var ergerlig, det! Enda mer ergerlig var det naturligvis at Tor Inges analyse stemte på en prikk! Well done, Tor Inge!

 

Vi kom imidlertid sterkere igjen i runden etter:

 

Rundenr 5

 

ª QJ8

 

Spillnr 13(13)

 

©

 

Giver: Nord

 

¨ J962

 

Sone: Alle

 

§ T98542

 

 

ª AK76

 

ª 543

 

© Q85

 

© AJ43

 

¨ Q75

 

¨ AT843

 

§ AQJ

 

§ 7

 

 

ª T92

 

 

 

© KT9762

 

 

 

¨ K

 

 

 

§ K63

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              Vest                  Nord              Øst                   Syd

                                      Pass                pass                  2 hj

              X                      pass               pass                  pass

 

Jeg spilte ut spar ess som Vest, og da damen tredje kom opp i bordet, var avtalen at makker (Tore Lydvo) skulle legge fordeling: spar 3. Da skiftet jeg til en liten ruter, som gikk til esset og felte Syds konge. Så kom en kløver fra Øst til min knekt, og på kløver ess forsvant en spartaper fra Øst. Kløver dame til stjeling i Øst. Nå fulgte en ruter, som Syd stjal, og han prøvde seg med hjerter 9, som gikk til Østs knekt. Ny ruter ble stjålet i Syd, og hjerter 10 stakk jeg med damen:

 

Rundenr 5

 

ª QJ

 

Spillnr 13(13)

 

©

 

Giver: Nord

 

¨ J

 

Sone: Alle

 

§ T

 

 

ª K76

 

ª 5

 

© 8

 

© A

 

¨

 

¨ T8

 

§

 

§

 

 

ª T9

 

 

 

© K7

 

 

 

¨

 

 

 

§

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I denne posisjonen fulgte spar konge og en spar til stjeling med Østs hjerter ess. En ny ruter ga nå Vest den 5. beten ”en passent” for hjerter 8! Dette ga nok en adskillig bedre score enn det andre spillet jeg har beskrevet i dag:

 

NS...

ØV...

 

Kontrakt...

.Sp.

Stikk

....NS.

....ØV.

...NS.

...ØV.

[2]

[18]

 

2 Hjerter

N

5

0

300

11,0

-11,0

[15]

[21]

 

3 NT

V

10

0

630

6,0

-6,0

[11]

[25]

 

3 NT

V

10

0

630

6,0

-6,0

[4]

[16]

 

4 Spar

V

10

0

620

6,0

-6,0

[8]

[12]

 

3 NT

V

10

0

630

6,0

-6,0

[1]

[10]

 

3 NT

Ø

9

0

600

6,0

-6,0

[13]

[23]

 

3 NT

Ø

11

0

660

5,0

-5,0

[14]

[6]

 

3 NT

V

11

0

660

5,0

-5,0

[7]

[24]

 

2 Hjerter D

S

4

0

1100

-6,0

6,0

[20]

[3]

 

2 Hjerter D

S

4

0

1100

-6,0

6,0

[17]

[19]

 

2 Hjerter D

S

3

0

1400

-11,0

11,0

[26]

[9]

 

2 Hjerter D

S

3

0

1400

-11,0

11,0

[5]

[22]

 

2 Hjerter D

S

3

0

1400

-11,0

11,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NM lag 3. runde:

Dessverre har Bridgekameratene bare ett lag igjen i NM for klubber, nemlig Bridgekameratene 2:

 

Kamp #

Hjemmelag

Bortelag

Resultat

 

Kamp spilt

291

Bergen Akademiske BK 5

Bergen Akademiske BK 3

44

-

77

 

14.01.2008

306

Bridgekameratene 2

Vestby BK 1

79

-

67

 

14.01.2008

316

Bridgekameratene 4

Vikersund BK

74

-

103

 

13.01.2008

293

Farsund BK 1

Stavanger BK 5

56

-

60

 

13.01.2008

297

Lyngdal BK

Rosenberg BK 2

117

-

63

 

13.01.2008

294

Stavanger BK 1

Stavanger BK 3

66

-

122

 

13.01.2008

277

Stjørdal BK 1

Tømmerås BK 1

96

-

84

 

13.01.2008

279

Tolga BK

Berkåk BK 1

93

-

101

 

13.01.2008

280

Verdal BK 1

Heimdal BK 5

38

-

125

 

13.01.2008

289

Aurland BK

Bergens BK

84

-

62

 

12.01.2008

301

Kristiansands BK 1

Sandefjord BK 1

84

-

43

 

12.01.2008

286

Sogndal BK 1

Førde BK 1

132

-

75

 

11.01.2008

264

Storsteinnes BK

Alta BK

51

-

186

 

11.01.2008

303

Torpa og Snertingdal BK 1

Lillehammer BK 1

84

-

107

 

11.01.2008

270

Herøy BK

Mo BK 1

36

-

115

 

10.01.2008

271

Sjona og Utskarpen BK 1

Mo BK 2

28

-

146

 

10.01.2008

274

Studentenes BK 3

Heimdal BK 1

33

-

79

 

10.01.2008

273

Bindalseidet BK

Sømna BK 1

88

-

76

 

09.01.2008

282

Kristiansund BK 1

Molde BK 1

63

-

90

 

09.01.2008

288

Samnanger BK 1

Åsane BK 4

111

-

48

 

09.01.2008

310

Ski BK 1

Pass BK 1

42

-

84

 

09.01.2008

315

Stange BK

Akademisk BK 4

45

-

143

 

09.01.2008

295

Stavanger BK 4

Nærbø BK 2

97

-

37

 

09.01.2008

278

Heimdal BK 4

Heimdal BK 7

93

-

57

 

08.01.2008

308

TopBridge BC 1

Astra/ABC 2

124

-

52

 

08.01.2008

290

Åsane BK 3

Bergen Akademiske BK 1

75

-

84

 

08.01.2008

317

Asker BK 1

BK Sølvknekt 1

101

-

67

 

07.01.2008

313

Nesodden BK 1

OBK/Kløverknekt 1

32

-

96

 

07.01.2008

296

Stavanger BK 2

BK Gann 1

42

-

67

 

07.01.2008

267

Tromsø BK 1

Harstad S&BK 2

Walkover

 

07.01.2008

284

Florø BK

Leikanger BL 1

70

-

88

 

06.01.2008

318

Moss BK 1

Hen BK 1

105

-

45

 

06.01.2008