NR 7

                                                                                                               14. februar 2008

                                                                                                    Redaktør:  Tommy Sandsmark

                                                                                                             Redaksjon:  Styret

                                                                                                                          

 

Styret:                                                 

Christel Gundelach (Leder)                                               40 24 67 56 M        tharit@online.no

Arild H. Johansen (Leder TU)                    63 95 40 45 K     95 12 11 40 M        henrysas@online.no

Jan Harald Eek (styremedlem)                                          90 17 49 41 M        oakwell@hotmail.com

Tor Inge Iversen (Varamedl.)                    22 25 70 57 P     90 15 33 67 M        tiiversen@gmail.com

Forretningsfører:

Tommy Sandsmark                                22 69 20 66 K     92 44 30 50 M        tommy@bridgekameratene.no

Turneringsleder:

Grethe Kristin Syvertsen                                                  45 01 81 25 M        grethe@bridgesenteret.no

Bankkonto:                                           1607.56.97086                               

Hjemmesider:                                                                                           http://www.bridgekameratene.no

Spillested:                                            Bridgesenteret hver torsdag kl. 18.30 http://www.bridgesenteret.no/

 

Resultater A Torsdag 7. februar:

Klubbmesterskapet A 2. kveld: 7. februar 2008

Plass

Parnr

Navn

Poeng

%

1

[6]

Gunn Tove Vist - Jonny Hansen

36

61,11 %

2

[7]

John Berger - Erik Rynning

27

58,33 %

3

[1]

Are Aarebrot - Ketil Olsen

15

54,63 %

4

[5]

Arild H Johansen - Terje Berg

11

53,40 %

5

[12]

Tore Lydvo - Tommy Sandsmark

11

53,40 %

6

[2]

Trond Kleiven - Hans Jørgen Bakke

9

52,78 %

7

[11]

Eirin Halvorsen - Anton Gunnarsson

1

50,31 %

8

[3]

Bjarne Erlandsen - Per H Wang

0

50,00 %

9

[13]

Dag Mangset - Markku Lätheenoja

-4

48,77 %

10

[14]

Jan Harald Eek - Jarl Johansen

-4

48,77 %

11

[4]

Vemund Vikjord - Arve Farstad

-11

46,60 %

12

[10]

Frode Mo - Geir Godal

-22

43,21 %

13

[9]

Håvard Larsen - Frederic Wilt

-25

42,28 %

14

[8]

Arnold Mundal - Tor Henriksen

-44

36,42 %

 

Resultater etter 2. kveld:

Klubbmesterskapet A i % etter 2. kveld:

Plass

Parnr

Navn

Poeng

%

2

[7]

John Berger - Erik Rynning

48

57,41 %

1

[6]

Gunn Tove Vist - Jonny Hansen

45

56,94 %

8

[3]

Bjarne Erlandsen - Per H Wang

25

53,86 %

3

[1]

Are Aarebrot - Ketil Olsen

24

53,70 %

4

[5]

Arild H Johansen - Terje Berg

19

52,93 %

7

[11]

Eirin Halvorsen - Anton Gunnarsson

19

52,93 %

5

[12]

Tore Lydvo - Tommy Sandsmark

6

50,93 %

6

[2]

Trond Kleiven - Hans Jørgen Bakke

5

50,77 %

9

[13]

Dag Mangset - Markku Lätheenoja

3

50,46 %

13

[9]

Håvard Larsen - Frederic Wilt

-18

47,22 %

10

[14]

Jan Harald Eek - Jarl Johansen

-23

46,45 %

12

[10]

Frode Mo - Geir Godal

-37

44,29 %

14

[8]

Arnold Mundal - Tor Henriksen

-55

41,51 %

11

[4]

Vemund Vikjord - Arve Farstad

-61

40,59 %

 

Klubbmesterskapet i B Torsdag 7. februar:

Plass

Parnr

Navn

Represent

Poeng

1

[2]

Svein Rystad - Øystein Gulliksen

 

39,0

2

[10]

Bjørg Westerheim - Rolf Knudsen

 

31,0

3

[12]

Tor Inge Iversen - Viggo Nordvik

 

26,2

4

[4]

Ole Lesteberg - Mikkel Østbye

 

7,2

5

[13]

Jan Fjellvang - Arild Fyhn Johansen

 

4,2

6

[9]

Trond Høines - Trond Odin Rønbeck

 

4,0

7

[5]

Jill & Gunnar Huun

 

2,0

8

[7]

Helge Bjaaland - Hans Slaaen

 

1,2

9

[8]

Trond Støre - Marius Berntsen

 

-1,8

10

[3]

Lars Jørgensen - Einar Sviland

 

-3,8

(2)

10

[1]

Ole Roar Opsal - Jan Male

 

-3,8

(-2)

12

[6]

Anne Rydning - Ragnar Præsttun

 

-9,0

 

13

[15]

Siri Sandsmark - Cecilie Kielland

 

-11,8

 

14

[14]

Lars Eivind Lervåg - Harald Gjerdahl

 

-17,0

 

15

[11]

Morten Wishman - Ole Mørch

 

-29,8

 

 

Sammenlagt i B etter 2 kvelder:

Klubbmesterskapet i B 2008:

Plass

Navn

Sammenlagt

31-jan

07-feb

14-feb

1

Øystein Gulliksen

117,99 %

57,67 %

60,32 %

 

 

Svein Rystad

117,99 %

57,67 %

60,32 %

 

3

Trond Høines

112,44 %

61,38 %

51,06 %

 

4

Jan Fjellvang

107,99 %

56,88 %

51,11 %

 

 

Arild Fyhn Johansen

107,99 %

56,88 %

51,11 %

 

6

Trond Støre

105,87 %

56,35 %

49,52 %

 

 

Marius Berntsen

105,87 %

56,35 %

49,52 %

 

8

Lars Jørgensen

104,02 %

55,03 %

48,99 %

 

 

Einar Sviland

104,02 %

55,03 %

48,99 %

 

10

Ole Lesteberg

98,73 %

46,83 %

51,90 %

 

 

Mikkel Østbye

98,73 %

46,83 %

51,90 %

 

12

Tor Inge Iversen

95,82 %

38,89 %

56,93 %

 

 

Viggo Nordvik

95,82 %

38,89 %

56,93 %

 

14

Cecilie Kielland

93,97 %

47,09 %

46,88 %

 

 

Siri Sandsmark

93,97 %

47,09 %

46,88 %

 

16

Ole Roar Opsahl

91,58 %

42,59 %

48,99 %

 

 

Jan Male

91,58 %

42,59 %

48,99 %

 

18

Morten Wishman

80,74 %

38,62 %

42,12 %

 

 

Ole Mørch

80,74 %

38,62 %

42,12 %

 

20

Brynjulv Hauksson

67,99 %

67,99 %

 

 

21

Jan Mikkelsen

67,99 %

67,99 %

 

 

22

Terje Beck Nilsen

61,38 %

61,38 %

 

 

23

Bjørg Westerheim

58,20 %

 

58,20 %

 

24

Rolf Holm Knutsen

58,20 %

 

58,20 %

 

25

Einar Berg

54,23 %

54,23 %

 

 

26

Sven Erik Dahl

54,23 %

54,23 %

 

 

27

Knut Sem

53,97 %

53,97 %

 

 

28

Anders Hauge

53,97 %

53,97 %

 

 

29

Trond Odin Rønbeck

51,06 %

 

51,06 %

 

30

Jill Huun

50,53 %

 

50,53 %

 

31

Gunnar Huun

50,53 %

 

50,53 %

 

32

Helge Bjaaland

50,32 %

 

50,32 %

 

33

Hans Slaaen

50,32 %

 

50,32 %

 

34

Rolf Knudsen

49,21 %

49,21 %

 

 

35

Bjørg Westerheim

49,21 %

49,21 %

 

 

36

Anne Rydning

47,62 %

 

47,62 %

 

37

Ragnar Præsttun

47,62 %

 

47,62 %

 

38

Lars Eivind Lervåg

45,50 %

 

45,50 %

 

39

Harald Gjerdahl

45,50 %

 

45,50 %

 

40

Jill Huun

38,62 %

38,62 %

 

 

41

Gunnar Huun

38,62 %

38,62 %

 

 

42

Aase Bugge

35,40 %

35,40 %

 

 

43

Magnar Johansen

35,40 %

35,40 %

 

 

 

 

Topbridge mandag 11. februar Runde 7:

Bord

Arrangør

Gjest

VP

IMP

1

WO

Panzer

0 - 18

(0 - 0)

2

Akademisk

Sørvoll

18 - 12

(29 - 17)

3

Streamline

Tøffel/VSOP

24 - 6

(33 - 5)

4

Tor Ivars

Best Uten Kort

11 - 19

(9 - 22)

5

Juniors Disipler

YES!

17 - 13

(14 - 7)

6

Psycho

Gunsmoke

22 - 8

(30 - 6)

7

Lakk & Lær

Abeddiengen

15 - 15

(25 - 24)

8

TTT

Samma

16 - 14

(21 - 16)

Runde 8

Bord

Arrangør

Gjest

VP

IMP

1

WO

Sørvoll

0 - 18

(0 - 0)

2

Panzer

Tøffel/VSOP

21 - 9

(37 - 18)

3

Akademisk

Best Uten Kort

16 - 14

(24 - 21)

4

Streamline

Juniors Disipler

25 - 3

(61 - 16)

5

Gunsmoke

Tor Ivars

6 - 24

(12 - 42)

6

YES!

Lakk & Lær

19 - 11

(21 - 6)

7

TTT

Psycho

9 - 21

(16 - 36)

8

Samma

Abeddiengen

25 - 1

(64 - 12

Runde 9

Bord

Arrangør

Gjest

VP

IMP

1

WO

Tøffel/VSOP

0 - 18

(0 - 0)

2

Sørvoll

Best Uten Kort

8 - 22

(12 - 36)

3

Panzer

Juniors Disipler

25 - 2

(49 - 0)

4

Akademisk

Gunsmoke

16 - 14

(24 - 19)

5

Lakk & Lær

Streamline

12 - 18

(27 - 37)

6

Tor Ivars

TTT

17 - 13

(22 - 15)

7

Samma

YES!

11 - 19

(21 - 34)

8

Abeddiengen

Psycho

12 - 18

(26 - 38)

 

Resultatliste etter 9 runder:

Plass

Lagnr

Navn

Spillere

Poeng

1

6

Akademisk

Harald Nordby, Arve Farstad, Jan Mikkelsen, Øyvind Ludvigsen, Runar Lillevik

174,0

2

10

Best Uten Kort

Tommy Sandsmark, Hans Jørgen Bakke, Per Arvid Andersen, Martin Rian, Tore Lydvo, Trond Hantveit, Espen C Fasting, Dag Mangset, Markku Lähteenoja

166,0

3

7

Panzer

Arnold Mundal, John Berger, Erik Rynning, Tor Henriksen, Fredric Wilt, Magnus Klerck Skaar

160,0

4

4

Tor Ivars

Bjørnar Halderaker, Tor Ivar Bang, Svein Arild Naas Olsen, Eskil Monrad Hagen, Atle Sæterdal, Olav Ellestad, Are Aarebrot, Tor Bølum

158,0

5

5

Streamline

Ketil Jørstad, Per Ongstad, Svein Parnas, Hans Slaaen, Jan Langøy

153,0

6

3

YES!

Sam Inge Høyland, Harald Skjæran, Gjermund Rekstad, Tore Skoglund, John-Hallvard Skoglund, Tor Ove Reistad, Jesper Dall

144,0

7

12

Gunsmoke

Tor Helness, Jon-Egil Furunes, Gunn Kari Helness, Jan Petter Svendsen, Erik Sælensminde, Anne-Lill Hellemann, Lasse Aaseng

143,0

8

1

Abeddiengen

Jo-Arne Ovesen, Frank Erik Svindahl, Baard Dahl, Odin S. Svendsen, Siv Thoresen, Gunn Tove Vist, Jonny Hansen

137,0

9

2

Psycho

Arnold Digre, Willy Brown, Finn Brandsnes, Anton Reynir Gunnarsson

134,0

10

15

Samma

Ulf Sverdrup, Vegard Brekke, Christel Gundelach, Cato Sundeng, Rolf E. Olsen, Terje Jørgensen, Ketil Olsen

124,0

11

8

Sørvoll

Arne Olsen, Knut Koppang, Leif Salterød, Tormod Clemetsen, Sverre Koch, Jostein Sørvoll, Bjørn Bratteteig, Erik Bølviken

121,0

12

14

TTT

Jan Løvfall, Truls Bjerkås, Håvard Heimset Larsen, Trond Odin Rønbeck, Erlend Torjussen, Trond Høines, Terje Beck Nilsen, Vemund Vikjord

118,0

13

13

Lakk & Lær

Hans Thomas Holmøy, Barbro Spillum, Maja Rom Anjer, Ida Wennevold, Simen Gan Schweder, Lise Blågestad, Kjell Isingrud

107,0

14

9

Tøffel/VSOP

Christian Vennerød, John Kåre Schjelderupsen, Jørn Markussen, Dag Steinar Jensen, Tor Eivind Høyland, Johan Fredrik Monrad, Brynjulv Hauksson

104,0

15

16

WO

 

90,0

16

11

Juniors Disipler

Petter Osbak, Espen Østli, Tim Nørgaard, Olav Lomsdalen, Thorvald Tande Jr.

70,0

 

Butler

Plass

Navn

Lag

Snitt

Ant kamper

Score

1

Sam Inge Høyland

YES!

2,07

9

167

2

Øyvind Ludvigsen

Akademisk

1,39

9

112

3

Jan Mikkelsen

Akademisk

1,26

6

68

4

Lasse Aaseng

Gunsmoke

1,25

6

67

5

Fredric Wilt

Panzer

1,23

8

88

5

Magnus Klerck Skaar

Panzer

1,23

8

88

7

Eskil Monrad Hagen

Tor Ivars

0,99

6

53

8

Dag Mangset

Best Uten Kort

0,98

4

35

9

Svein Arild Naas Olsen

Tor Ivars

0,89

4

32

10

Tor Helness

Gunsmoke

0,86

6

46

11

Tore Skoglund

YES!

0,80

6

43

11

Ulf Sverdrup

Samma

0,80

6

43

13

Markku Lähteenoja

Best Uten Kort

0,65

9

52

14

Jon-Egil Furunes

Gunsmoke

0,62

9

50

15

Olav Ellestad

Tor Ivars

0,59

7

37

16

Hans Slaaen

Streamline

0,59

9

47

16

Jan Langøy

Streamline

0,59

9

47

18

Tommy Sandsmark

Best Uten Kort

0,51

6

27

19

Are Aarebrot

Tor Ivars

0,47

9

38

19

Svein Parnas

Streamline

0,47

9

38

21

Jostein Sørvoll

Sørvoll

0,47

5

21

22

Harald Nordby

Akademisk

0,46

9

37

23

Arnold Digre

Psycho

0,44

9

35

24

Odin S. Svendsen

Abeddiengen

0,34

6

18

25

Frank Erik Svindahl

Abeddiengen

0,30

9

24

26

Finn Brandsnes

Psycho

0,23

6

12

27

Terje Jørgensen

Samma

0,08

9

6

28

Trond Odin Rønbeck

TTT

0,06

6

3

29

John Berger

Panzer

-0,05

8

-4

29

Erik Rynning

Panzer

-0,05

8

-4

31

Tor Ove Reistad

YES!

-0,07

9

-6

32

Willy Brown

Psycho

-0,12

9

-10

33

Arne Olsen

Sørvoll

-0,12

6

-7

33

Knut Koppang

Sørvoll

-0,12

6

-7

35

Tor Eivind Høyland

Tøffel/VSOP

-0,13

5

-6

35

Jørn Markussen

Tøffel/VSOP

-0,13

5

-6

37

Vemund Vikjord

TTT

-0,14

9

-12

37

Terje Beck Nilsen

TTT

-0,14

9

-12

39

Lise Blågestad

Lakk & Lær

-0,17

9

-14

40

Cato Sundeng

Samma

-0,18

6

-10

41

Runar Lillevik

Akademisk

-0,22

6

-12

42

Anton Reynir Gunnarsson

Psycho

-0,28

9

-23

43

Gunn Tove Vist

Abeddiengen

-0,29

6

-16

43

Per Ongstad

Streamline

-0,29

6

-16

45

Barbro Spillum

Lakk & Lær

-0,35

6

-19

46

Erik Bølviken

Sørvoll

-0,40

8

-29

47

Jonny Hansen

Abeddiengen

-0,40

6

-22

48

Simen Gan Schweder

Lakk & Lær

-0,44

6

-24

49

Gunn Kari Helness

Gunsmoke

-0,85

6

-46

50

Olav Lomsdalen

Juniors Disipler

-0,87

9

-71

51

Maja Rom Anjer

Lakk & Lær

-0,88

6

-48

52

Trond Høines

TTT

-0,96

6

-52

53

Dag Steinar Jensen

Tøffel/VSOP

-1,09

8

-79

53

John Kåre Schjelderupsen

Tøffel/VSOP

-1,09

8

-79

55

Espen Østli

Juniors Disipler

-1,09

9

-89

56

Christel Gundelach

Samma

-1,22

9

-99

57

Harald Skjæran

YES!

-1,68

6

-91

58

Thorvald Tande Jr.

Juniors Disipler

-2,30

9

-187

59

Tim Nørgaard

Juniors Disipler

-2,46

6

-133

59

Gjermund Rekstad

YES!

2,75

3

74

61

Ketil Jørstad

Streamline

2,00

3

54

62

Atle Sæterdal

Tor Ivars

1,67

2

30

63

Arve Farstad

Akademisk

1,63

3

44

64

John-Hallvard Skoglund

YES!

1,56

3

42

65

Jan Petter Svendsen

Gunsmoke

1,26

3

34

66

Tore Lydvo

Best Uten Kort

1,19

3

32

66

Per Arvid Andersen

Best Uten Kort

1,19

3

32

68

Bjørnar Halderaker

Tor Ivars

0,78

3

21

69

Trond Hantveit

Best Uten Kort

0,60

3

16

70

Martin Rian

Best Uten Kort

0,56

3

15

71

Tor Bølum

Tor Ivars

0,52

3

14

72

Espen C Fasting

Best Uten Kort

0,41

3

11

73

Håvard Heimset Larsen

TTT

0,26

3

7

73

Vegard Brekke

Samma

0,26

3

7

75

Hans Jørgen Bakke

Best Uten Kort

0,12

2

2

76

Siv Thoresen

Abeddiengen

0,01

3

0

76

Baard Dahl

Abeddiengen

0,01

3

0

76

Jo-Arne Ovesen

Abeddiengen

0,01

3

0

79

Erik Sælensminde

Gunsmoke

-0,62

3

-17

79

Ketil Olsen

Samma

-0,62

3

-17

81

Ida Wennevold

Lakk & Lær

-0,70

3

-19

82

Tor Ivar Bang

Tor Ivars

-0,83

2

-15

83

Sverre Koch

Sørvoll

-0,88

2

-16

84

Leif Salterød

Sørvoll

-0,99

2

-18

85

Rolf E. Olsen

Samma

-1,03

3

-28

86

Petter Osbak

Juniors Disipler

-1,33

3

-36

87

Jesper Dall

YES!

-1,48

3

-40

88

Kjell Isingrud

Lakk & Lær

-1,51

3

-41

88

Hans Thomas Holmøy

Lakk & Lær

-1,51

3

-41

90

Johan Fredrik Monrad

Tøffel/VSOP

-1,74

3

-47

90

Brynjulv Hauksson

Tøffel/VSOP

-1,74

3

-47

92

Bjørn Bratteteig

Sørvoll

-1,77

3

-48

92

Truls Bjerkås

TTT

-1,77

3

-48

94

Anne-Lill Hellemann

Gunsmoke

-2,14

3

-58

 

Festkameratene!

Første fest ut er Skuddårsmixen som går lørdag 1. mars, med fest om kvelden. Her vil vi gjerne be så mange som mulig om å melde seg, både til turneringen og til festen, så snart som overhodet mulig. Man kan melde seg på i klubben i kveld allerede, og liste vil bli sendt rundt.

 

Turneringen står det referanse til på forsiden av nettsidene våre: www.bridgekameratene.no  og regelen er at hvert par bør ha minst et medlem av Bridgekameratene. Her kan du også finne ut hvem som har meldt seg på til nå.

 

Vi vil spesielt oppfordre de av Bridgekameratenes jenter som ikke spiller så mye lenger til å melde seg, gjerne med en makker utenfra, men gjerne også alene, for vi har mange kjekke og flinke Bridgekamerat-gutter som nærmest dør etter å få seg en hyggelig kvinnelig makker!

 

Ikke minst skal vi ha Årsfest lørdag 7. juni, og dette blir igjen en tradisjonell sak, der vi håper at flest mulig vil komme. Sett av dagen like gjerne først som sist! Det blir festlig! Det har i alle fall vært meget vellykket og hyggelig i de siste årene.

 

Tommy

 

Lørdag 1. mars arrangerer vi

Bridgekameratenes skuddårsmix med tilhørende Mixfest.

Vi spiller mixturnering fra kl. 12 til kl. 18 (så mange spill som vi greier på den tiden), og går til bords kl. 18.30.

Middagen: menyen kommer vi tilbake til, men vi tenker oss middag med vin og en liten en til kaffen for kun kr 250,- pr. person (medlemmer med følge). Drikke betales for øvrig av hver enkelt. Denne gang vil Tor Erik ha kjøpt inn mer enn nok øl! Årsmøtet har avsatt penger for subsidiering av denne festen, så selve bridgeturneringen vil koste kun 100 kroner, og vil ha rause og gode pengepremier. Denne turneringen vil telle med på OSS-toppen for 2008. Regelen er at man kan delta i turneringen dersom en av spillerne i paret er medlem (A eller B) av Bridgekameratene. Spillerne i hvert par må også være i besittelse av forskjellig kjønn!

Av programmet for middagen nevnes:

Sanger, damenes/herrenes tale (begge ved Jan Harald Eek, som er vår residerende spesialist på denne typen taler), Fjernstyring av klubbleder Christel (utrolig moro), premiering av turneringen, Ja-nei-konkurranse og en liten middagsrebus.

 

Vi trenger at våre medlemmer reagerer så raskt de bare kan, og melder seg på til Tommy, senest  innen torsdag 28. februar 2008. Du kan melde deg på til turneringen, til festen eller til begge deler. Etter middagen blir det hygge, glede og selskapelig samvær, så her kan du trygt ta med deg kone/mann/samboer/elsker/venn/venninne. Vi vil organisere dans etc. etter maten.

 

Meld deg på til skuddårsmixen i dag!

 

NM for klubber

Dessverre røk Bridgekameratene 2 ut i 4. runde (Kolsberg-laget), så nå har Bridgekameratene ingen lag igjen i NM for klubber.

 

Runde 4

28 kamper totalt. 18 kamper er spillt. 10 kamper gjenstår.

Kamp #

Hjemmelag

Bortelag

Resultat

 

Kamp spilt

343

Akademisk BK 4

Lillehammer BK 1

31

-

127

 

15.02.2008

342

TopBridge BC 1

Asker BK 1

77

-

96

 

14.02.2008

325

Mo BK 1

Studentenes BK 1

101

-

90

 

13.02.2008

334

Lyngdal BK

BK Gann 1

63

-

69

 

09.02.2008

327

BK Grand 2

Molde BK 1

77

-

59

 

07.02.2008

347

Heimdal BK 5

Heimdal BK 2

43

-

82

 

07.02.2008

333

Stavanger BK 4

Haugesund BK 1

73

-

58

 

07.02.2008

346

Akademisk BK 1

Fredrikstad BK 1

138

-

62

 

04.02.2008

335

Kristiansands BK 3

Stavanger BK 3

94

-

63

 

04.02.2008

338

Brandbu BK 1

Akademisk BK 2

146

-

44

 

31.01.2008

337

OBK/Kløverknekt 1

Bridgekameratene 2

116

-

61

 

31.01.2008

345

Pass BK 1

Skien BK 4

114

-

29

 

31.01.2008

331

Aurland BK

Bergen Akademiske BK 3

29

-

109

 

30.01.2008

326

Heimdal BK 4

Heimdal BK 1

36

-

58

 

30.01.2008

339

Kristiansands BK 1

Akademisk BK 5

53

-

75

 

28.01.2008

330

Samnanger BK 1

Sogndal BK 1

17

-

106

 

27.01.2008

329

Leikanger BL 1

Bergen Akademiske BK 1

44

-

96

 

26.01.2008

324

Bindalseidet BK 1

Stjørdal BK 1

81

-

63

 

20.01.2008

 

Informasjon

Klubb

Bridgekameratene

Lag

Bridgekameratene 2

Kontaktperson

Gaute Kolsberg

Telefon

91773073

E-post

kolsberg@online.no

Spillere: Bridgekameratene 2

5505

Gaute Kolsberg

18631

Sverre Koch

18617

Halvor Fjørtoft

495

Kåre Ivar Wang

3618

Tolle Stabell

490

Christian Vennerød

 

Kamper

 

Hjemmelag

Bortelag

IMP

 

123

Moss BK 1

Bridgekameratene 2

70

89

 

246

Horten BK 1

Bridgekameratene 2

49

92

 

306

Bridgekameratene 2

Vestby BK 1

79

67

 

337

OBK/Kløverknekt 1

Bridgekameratene 2

116

61

 

 

 

Spillere: OBK/Kl.kn 1:

11244

Erik Sælensminde

11235

Jan Petter Svendsen

17463

Rune Hauge

9127

Jon-Egil Furunes

4342

Tor Helness

18258

Per Erik Austbe

 

 

Planer Lørdagsseminaret våren 2008:

Lørdagsseminaret passer best for dem som kan en del, men som ikke har satt kunnskapene i system. Dette er tilbudene vi kan gi våren 2008:

Dato

Tema

Lørdag 23. februar 2008:

Spilleføring i NT

Lørdag 15. mars 2008:

Innmeldinger

Lørdag 19. april 2008:

Spilleføring i farge

Lørdag 10. mai 2008:

I slemsonen: Mini-Splinter, Splinter, Cuebids og Roman Key Card Blackwood

Lørdag 31. mai 2008:

Utspill

Lørdag 21. juni 2008:

Moderne offensive konvensjoner: XY-NT, Lebensohl, support-x, Reese-x, DOPI/ROPI

 

Du kan melde deg på gjennom www.bridgeskolen.no og gå til ”Påmelding Lørdagsseminaret” øverst til høyre (rød knapp).

 

Her kan du faktisk melde deg på til alle seminarene som avholdes resten av 2007 + de 5 første I 2008. Fra januar kan du også melde deg på til de to siste våren 2008.

 

Hjertelig velkommen!

 

Vennlig hilsen

Tommy Sandsmark